
mgr Bartosz Bobrowicz
FIZJOTERAPEUTA
Absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Gorzowie Wielkopolskim na kierunku technik masażysta oraz absolwent Społecznej Akademii Nauk w Łodzi na kierunku z tytułem magistra na kierunku fizjoterapia.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze usług rehabilitacyjnych, w tym ogromne doświadczenie w obszarze sportu (współpraca z zawodnikami piłki ręcznej oraz siatkowej w Gorzowie oraz z klubami sportów walki). Wykładowca w Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie na kierunku studiów podyplomowych Neurozrządzanie.
Przyjmuje osoby ze schorzeniami narządu ruchu. Przeprowadza konsultacje, prowadzi pacjentów z chorobami przewlekłymi obejmującymi stawy obwodowe i kręgosłup. Specjalizuje się w bólach kręgosłupa oraz stawów obwodowych, bólami mięśniowymi oraz stanami pooperacyjnymi/ pourazowymi, urazami. W zakresie odzyskiwania sprawności pacjentów jego doświadczenie obejmuje pracę z różnymi grupami, gdzie wspólnie z pacjentami pracuje nad poprawą ich zdolności motorycznych, funkcjonalnych oraz codziennych umiejętności.

mgr Sabina Pietrzykowska
FIZJOTERAPEUTKA
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie oraz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie uzyskała tytuł magistra na kierunku fizjoterapia. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń dotyczących aparatu ruchu.
Przeprowadza diagnostykę oraz ćwiczenia wzmacniające i stabilizacje dla poprawy funkcjonowania stawów i poprawy postawy ciała. Używa terapii manualnych, takich jak mobilizacje czy manipulacyjne stawów, aby zmniejszyć ból, uwzględniając przy tym indywidualne plany terapeutyczne dla każdego pacjentów, biorąc pod uwagę stan zdrowia, wiek, aktywność i cele terapii.
Ukończyła szkolenia z zakresu: masażu tkanek głębokich, kinesiotapingu, terapii narzędziowej, terapii przeciwobrzękowej kończyn górnych i dolnych, integracyjnej terapii blizn, globalnej terapii stopy, diagnostyki z wnioskowaniem klinicznym, badania i strategii leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz kurs terapii manualnej wg. szkoły niemieckiej.

mgr Bartosz Baranowski
FIZJOTERAPEUTA
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie uzyskał tytuł magistra fizjoterapii.
Specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej, działając z pacjentami z ostrym bólem, jak również z bólem przewlekłym kręgosłupa oraz stawów obwodowych, szczególnie w stanach pooperacyjnych i pourazowych. Pracuje technikami terapii manualnej oraz manipulacjami. Zajmuje się również sportowcami trenującymi różne dyscypliny. Doświadczenie zbierał pracując dwa sezony ze szczypiornistami Gwardii Koszalin na poziomie I ligi mężczyzn.
Pracuje również z pacjentami stomatologicznymi borykającymi się z problemami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, takimi jak bruksizm, szumy uszne, migrenowe bóle głowy.
Ukończył szkolenia z zakresu fizjoterapii ortopedycznej, sportowej i stomatologicznej oraz szkolenia w zakresie masażu tkanek głębokich, suchego igłowania, diagnostyki z wnioskowaniem klinicznym, kinesiotapingu, diagnostyki obrazowej RTG i MRI oraz treningu medycznego.

mgr Natalia Kostrzewa
DIETETYCZKA KLINICZNA
Ukończyła studia magisterskie z dietetyki klinicznej na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Swoje praktyki zawodowe odbywała w Klinice Diabetologii i Chorób Wewnętrznych w Policach oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Szczecinie.
Do pacjenta zawsze stara się podejść indywidualnie patrząc zarówno na choroby, badania laboratoryjne, jak i preferencje żywieniowe. Współpracuje z pacjentami z chorobami dieto-zależnymi, nadwagą, otyłością oraz innymi.
Do jej szczególnych zainteresowań należą zaburzenia hormonalne, zaburzenia osi jelitowo-mózgowej, IBS oraz wsparcie pacjentów z różnymi alergiami pokarmowymi. Dodatkowo zajmuje się dietoterapią dzieci.
Swoją wiedzę poszerza dzięki udziałom w wielu dietetycznych kursach oraz webinariach z zakresu dietetyki i zdrowia człowieka.

mgr Edyta Trusz
FIZJOTERAPEUTKA
UROGINEKOLOGICZNA
Absolwentka Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zajmuje się fizjoterapią urologiczno- ginekologiczną, która obejmuje wszystkie dysfunkcje układu moczowo – płciowego.
Specjalizuje się w pomaganiu pacjentom z nietrzymaniem moczu NTM, NTM z parciem, pęcherzem nadreaktywnym, wysiłkowym nietrzymaniem moczu, kobietami z endometriozą, bądź kobietami po porodzie. Jej terapia ma na celu przede wszystkim przywrócenie funkcji mięśni dna miednicy oraz dobranie metod i technik do pacjenta.
Oferuje USG funkcjonalne MDM, indywidualny trening MDM, opracowanie blizny po cesarskim cięciu oraz pracę manualną z pacjentem urologicznym. Poza tym wykonuje zabiegi fizjoterapeutyczne, prowadzi gimnastykę ruchową, gimnastykę zdrowy kręgosłup połączoną z ćwiczeniami oddechowymi.

mgr Ewa Falkiewicz-Tomaszewska
FIZJOTERAPEUTKA
PEDIATRYCZNA
Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od momentu ukończenia studiów nieprzerwanie pracuje jako fizjoterapeutka dziecięca.
Specjalizuje się w kompleksowej opiece nad najmłodszymi pacjentami pomagając im w poprawie sprawności fizycznej, koordynacji oraz redukcji bólu. Specjalizuje się w terapii neurorozwojowej, zaburzeniach napięcia mięśniowego, zaburzeniach neurorozwojowych, wad genetycznych, spektrum autyzmu, elementach terapii integracji sensorycznej, terapii wad postawy. Przyjmuje noworodki, niemowlęta, dzieci żłobkowe oraz przedszkolne i szkolne.
Działa w miłej i przyjaznej atmosferze, dbając o komfort i bezpieczeństwo każdego dziecka. Jej metody terapeutyczne są dostosowane do indywidualnych potrzeb w każdym wieku dziecka, dzięki czemu osiągane są najlepsze efekty terapeutyczne. Pracuje z niemowlętami i dziećmi w każdym wieku. Podczas terapii zależy jej przede wszystkim na zbudowaniu dobrej relacji zarówno z małymi pacjentami, jak i ich rodzicami oraz opiekunami.
Wiedzę i umiejętności poszerza podczas szkoleń, kursów oraz konferencji związanych z fizjoterapią pediatryczną.

dr n. med. Krzysztof Przybył
ORTOPEDA
Specjalista w chirurgii ortopedyczno-urazowej. W 1999 roku obronił doktorat. W latach 1985-1987 odbywał staż lekarski w Szpitalu Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. Od 1987 do 2009 roku pracował w Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala w Koszalinie na stanowiskach od młodszego asystenta do ordynatora Oddziału.
W tym czasie wprowadził szereg nowych technik operacyjnych: zespalanie złamań przezkrętarzowych za pomocą prętów Endera, zastosowanie stabilizatorów zewnętrznych w leczeniu złamań, wydłużeń kończyn, zastosowanie odłamu przesuwanego, stabilizacja złamań kręgosłupa L-S za pomocą stabilizatorów z użyciem śrub transpedikularnych, stabilizacja niektórych złamań kręgosłupa szyjnego („Summit”), rekonstrukcje jedno i dwuetapowe ścięgien zginaczy, rekonstrukcje nerwów z użyciem przeszczepów kablowych, selektywne miotomie, tenotomie w MPD, osteotomie korekcyjne w MPD, rekonstrukcja ACL, alloplastyka stawu kolanowego – całkowita cementowa, bezcementowa, alloplastyka jednoprzedziałowa stawu kolanowego, allplastyka stawu barkowego, alloplastyka stawu biodrowego z użyciem endoprotezy typu „krótki trzpień”, alloplastyka powierzchniowa stawu biodrowego (Re-Cup, BHR).
W latach 2009-2012 pracował w Szpitalu Powiatowym w Drawsku Pomorskim na stanowisku koordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz asystenta Oddziału Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej. Od 2011 roku jest starszym wykładowcą Politechniki Koszalińskiej w Instytucie Edukacji i Technologii. Od 2012 roku pracuje jako ordynator Oddziału Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Szkolenia zawodowe: (2003) Osteoarthritic Institute, Toronto, Kanada, (2000) Sunnybrook Hospital, Toronto, Kanada, (1997) Eduardus Krankenhaus, Koln-Deutz, Niemcy. Członek Zachodniopomorskiego Oddziału PTOiTr.

dr n. med. Łukasz Poniatowski
NEUROCHIRURG
Dr n. med. Łukasz Poniatowski – lekarz specjalizujący się w neurochirurgii z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie chirurgii kręgosłupa oraz neurochirurgii uzyskanym w Niemczech i w Polsce. Obecnie związany z Oddziałem Leczenia Chorób Kręgosłupa 7 Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku.
Ukończył II Wydział Lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM) na kierunku lekarskim. W 2018 roku specjalizował się w dziedzinie neurochirurgii w ramach rezydentury, którą realizował w Klinice Neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. W kolejnych latach zatrudniony w Klinice Neurochirurgii Uniwersytetu Ottona von Guerickego w Magdeburgu oraz Klinice Neurochirurgii Dietrich-Bonhoeffer-Klinikum w Neubrandenburgu, gdzie ukończył szkolenie specjalizacyjne. W latach 2017-2021 uczestnik studiów doktoranckich w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM. Jednocześnie, jako wykładowca akademicki, prowadził ćwiczenia i seminaria dla studentów kierunku lekarskiego oraz fizjoterapii. W 2024 uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych.
W ramach praktyki klinicznej zajmuje się: leczeniem operacyjnym zwyrodnień, urazów oraz zespołów bólowych kręgosłupa, leczeniem małoinwazyjnym schorzeń oraz zespołów bólowych kręgosłupa stosując blokady okołokręgosłupowe, dokanałowe oraz stawów krzyżowo-biodrowych, jak również zabiegi termo- i kriolezji pod kontrolą USG lub RTG, leczeniem pierwotnych i przerzutowych guzów mózgu, kanału kręgowego oraz rdzenia, leczeniem urazów czaszkowo-mózgowych i ich następstw, leczeniem tętniaków wewnątrzczaszkowych i innych malformacji naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego, leczeniem patologii i zespołów cieśni nerwów obwodowych.
Consults patients in Polish, English and German. Die Konsultationen beim Arzt sind in den Sprachen Polnisch, Englisch und Deutsch möglich.

Dominik Stalka
MASAŻYSTA
Dominik Stalka jest pełnym pasji terapeutą, który z zaangażowaniem pomaga swoim pacjentom odzyskać równowagę i dobre samopoczucie. Specjalizuje się w masażu leczniczym oraz w masażu klasycznym, dzięki czemu skutecznie wspiera w redukcji bólu i napięcia mięśniowego.
Masaże relaksacyjne nie są mu obce – doskonale wie, jak zadbać o chwilę głębokiego relaksu, dostosowując techniki do indywidualnych potrzeb. Głównym celem jest nie tylko poprawa zdrowia fizycznego, ale również poprawa komfortu psychicznego pacjentów.
Masaże pomagają w walce z przewlekłym bólem, redukują napięcia mięśniowe, przynoszą ulgę w bólach pleców, karku, głowy. wspierają relaksację i regenerację ciała.

Marcin Wojciechowski
TRENER
ZAJĘCIA DLA DZIECI
Zabawy ruchowe gimnastyki korekcyjnej, fitnessu i różnych dyscyplin sportu. Celem tych zajęć jest poprzez zabawę i gry ruchowe przemycić jak najwięcej ćwiczeń korygujących postawę i eliminujących złe nawyki posturalne czyli „garbienie się”, wysuwanie głowy do przodu, koślawe ustawianie kolan, stóp itp., a także kształtowanie układu przedsionkowego i czucia głębokiego – propriorecepcji.
W trakcie zabaw dzieci poprawiają swoją sprawność, kondycję, motorykę i koordynację. Zajęcia prowadzone są w bardzo luźniej i przyjaznej atmosferze, dzieci mają możliwość proponowania i wymyślania własnych ćwiczeń i zabaw co wpływa na rozwój ich kreatywności, przełamywanie lęków, nieśmiałości i nabieranie pewności siebie.
DZIAŁ ADMINISTRACYJNY

Lidia Lis-Bobrowicz
DYREKTOR PLACÓWKI
Posiada 20 letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu firmą, w trakcie którego skutecznie koordynowała wszelkie działania i procesy firmowe, dbając o ich efektywność i zgodność z celami organizacji. W ramach swoich obowiązków zarządzała i kierowała personelem, wykazując się umiejętnością budowania zgranych zespołów oraz efektywnego rozwiązywania problemów.
Dodatkowo, posiada blisko 8-letnie doświadczenie w zarządzaniu placówką medyczną. W tym czasie zdobyła szeroką wiedzę na temat specyfiki branży medycznej, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zapewnienia najwyższych standardów opieki nad pacjentami. Jej umiejętności w zakresie organizacji pracy, optymalizacji procesów i zarządzania zespołami medycznymi przyczyniły się do znaczącego wzrostu efektywności placówki oraz poprawy jakości świadczonych usług.

Ilona Wojciechowska
GŁÓWNA KSIĘGOWA
Certyfikowana księgowa z 16-letnim doświadczeniem w kontrolowaniu i planowaniu księgowości. Podczas swojej pracy zawodowej zdobyła doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości.
Sporządzała różnego rodzaju raporty oraz analizy księgowo-finansowe i wskaźnikowe przedstawiające kondycję finansową firm. Uważa, że właściwe planowanie finansów jest podstawą do sprawnego zarządzania firmą.